JAMAJKA 2019

SZUKASZ MOŻLIWOŚCI POŁĄCZENIA WAKACJI NA KARAIBACH Z WOLONTARIATEM? CZEKAMY NA CIEBIE!

Przyłącz się do naszej kolejnej  grupowej wyprawy połączonej z wolontariatem i spędź 2 tygodnie na JAMAJCE!

 

Uczestnicy naszych wypraw cenią sobie możliwość połączenia urlopu z szansą zrobienia czegoś dobrego dla innych, ale też dla siebie, a jednocześnie chcą lepiej poznać lokalnych ludzi, ich zwyczaje, radości i troski. Na poprzednich wyprawach było dosyć intensywnie, niektórym brakowało też kilku dni na typowy odpoczynek i relaks, dlatego teraz mamy dla Was wyprawę w wersji "light" - KARAIBSKIE WAKACJE Z MOŻLIWOŚCIĄ POZNANIA PRAWDZIWEGO DNIA CODZIENNEGO JAMAJCZYKÓW ;)

Tym razem będzie kilka dni na plażowanie na karaibskich plażach, zabierzemy Was do wioski Boba Marley'a, do wodospadów Dunn's River oraz wodospadów YS. Będzie też okazja do degustacji rumu w fabryce Appleton czy odwiedziny na plantacji kawy w Błękitnych Górach. Czeka nas też klimatyczny rejs katamaranem i zachód słońca w słynnym barze Rick's Cafe...A do tego spędzimy kilka dni w wiosce Maggotty, gdzie wspólnie z polską misją będziemy uczestniczyli w życiu codziennym Jamajczyków, pomagając przy wybranych projektach...

A jeśli ktoś zamiast relaksu będzie chciał jeszcze jakąś aktywność, to pomyślimy o tym w opcjach dodatkowych;)

 

Koniecznie przeczytaj nasze relacje z poprzednich wypraw i zobacz, gdzie już byliśmy >>>, a jeśli chcesz jeszcze wiedzieć, co uczestnicy sądzą o naszych wyprawach, to sprawdź też rekomendacje >>>

W ten sposób dowiesz się, co o wyprawach sądzą uczestnicy, co nimi kierowało i  będziesz wiedzieć, na kogo możesz tu trafić;)

 

A oto kilka wypowiedzi naszych wolontariuszek, które zapytane o to, czy zamierzają powtórzyć doświadczenie, odpowiedziały:

 „Tak, tak i jeszcze raz tak!  I będę gorąco namawiać do takiego czynnego wypoczynku także innych. A jak się dowiem, że planowany jest wyjazd z tą samą ekipą - to nawet nie będę pytała, dokąd jedziemy ;)” - Monika

„Grupa 6 dziewczyn, które wyjątkowo przypadły sobie do gustu. Łączyło nas poczucie humoru, wspierałyśmy się w przypadku niewielkich niedyspozycji zdrowotnych, codziennie, po trochu odkrywałyśmy się.  Z pewnością nie stracimy ze sobą kontaktu.” - Małgosia

„Nie znałyśmy się przed wyjazdem, poznałyśmy się dopiero na hali odlotów na Okęciu. Mam nadzieję, że nie tylko będziemy utrzymywały kontakt, ale niejedną szkołę jeszcze odmalujemy :)” - Marta


 Planowany termin  wyprawy: 27 kwietnia - 10 maja 2019 (+/- 1/2 dni)

 

      ZAREZERWUJ MIEJSCE NA JAMAJKĘ!


PROGRAM WYPRAWY NA JAMAJKĘ

Dzień 1 - Wylot z Warszawy (różne opcje lotów, konkretny lot będzie znany dopiero po zebraniu się grupy 6-osobowej, bo możliwy jest lot np. przez Londyn lub Panamę - wówczas konieczność 1 noclegu w Londynie lub Panamie )

Dzień 2 – Przylot do Montego Bay

Wieczorem powitalna kolacja w hotelu...

Dzień 3 - Montego Bay

Początek iście "lightowy";) Relaks po podróży i po ciężkiej pracy przed urlopem - chwila zapomnienia, odkrywanie uroków karibskiej plaży, basenu, morza...

Dla chętnych - opcja dodatkowa: zwiedzanie wioski Rastafarian i poznanie ich stylu życia.

Jamajka; Dunn River; rzeka Dunn

Dzień 4 - Całodniowa wycieczka do wioski Boba Marleya - Nine Mile, miasta Ocho Rios oraz do wodospadów Dunn's River

Wyprawa w głąb Jamajki poprzez lasy tropikalne i zapierające dech w piersiach góry hrabstwa St. Ann aż do malowniczej wioseczki Nine Mile. To tutaj urodził się jeden z najsławniejszych i najbardziej wpływowych muzyków XX wieku. To tutaj również “Król Reggae” jak potocznie nazywają go Jamajczycy został pochowany. Opowieść o jego życiu i twórczości snują jego odlegli potomkowie – przewodnicy Rasta, którzy zamieszkują wioskę.

Po tej wyprawie w rytmach reggae, przeprawimy się przez góry do miasta Ocho Rios, gdzie będziemy mogli nabyć prawdziwe jamajskie pamiątki: dobry rum, aromatyczną kawę, wyroby z drewna.

Po zakupach nadchodzi czas na lunch, który serwowany jest w lokalnej restauracji, w której zaobserwować można historię przygotowania słynnego kurczaka w stylu Jerk.

Ostatnim przystankiem są słynne wodospady Dunn’s River  – cud natury, który rozciąga się ponad 183 metry w górę. Wodospady tworzą kaskady wodne rozpryskujące się do oceanu poniżej. Wspinaczkę zaczynamy na plaży i wraz z lokalnym przewodnikiem wspinamy się po skałach wapiennych na sam szczyt. Zdecydowanie niezapomniana przygoda!!! 

Powrót do Montego Bay.


Dzień 5 - Kingston – Muzeum Boba Marleya oraz plantacja kawy   

Tego dnia udamy się rano na poznawanie Kingston, czyli serca Jamajki. Jest to ukryte na południu wyspy prawdziwe miasto, które kończy się u stóp Błękitnych Gór. Droga do stolicy prowadzi przez wzniesienia i doliny oraz malownicze krajobrazy.

Pierwszym przystankiem będą Góry Błękitne, udamy się na plantacje jednej z najlepszych kaw na świecie – aromatycznej Blue Mountain Coffee. Obejrzymy plantację oraz poznamy proces powstania kawy – od krzewu do gotowego do przyrządzenia gorącego naparu - prażonego ziarna.

Następnie wrócimy do stolicy Kingston i udamy się do byłego miejsca, w którym mieszkał legenda muzyki reggae - Boba Marleya. Obecnie znajduje się tam muzeum poświęcone jego pamięci, dawniej siedziba wytwórni muzycznej Tuff Gong założona przez członków grupy The Wailers. Przejdziemy przez pomieszczenia, w których Bob przebywał, poznamy jego historię oraz posłuchamy utworów nagranych w jego niezmienionym studiu, w którym m.in. syn - Damian Marley nagrał swój słynny przebój “Welcome to Jamrock.    

Powrót do Montego Bay późnym popołudniem.


Dzień 6 - relaks w Montego Bay i wizyta w lokalnej wiosce Rastafarian

Tego dnia rano odpoczywamy nadal w Montego Bay, a potem odwiedzimy lokalną wioskę Rastafarian. Poznamy tych ciepłych i serdecznych ludzi, którzy z przyjemnością podzielą się z nami swoimi wartościami równości, zdrowego stylu życia oraz kontaktu z naturą. Wioska to żywe centrum kulturalne, które oferuje możliwość doświadczenia stylu życia Rastafarian. Będzie to niepowtarzalna okazję nawiązania kontaktu z Rastafarianami i dowiedzenia się więcej o ich kulturze oraz wartościach, którymi się kierują.

Wycieczka do pobliskiej wioski Rastafarian zajmie na kilka godzin, zjemy tam lokalny lunch, a potem znów wracamy do Montego Bay.

Jamajka; dzieci

Dzień 7 - po śniadaniu wyjazd z Montego Bay do Maggotty 

To właśnie w Maggotty rozpoczyna się nasza przygoda z wolontariatem oraz okazja do autentycznego spotkania z Jamajczykami. Zobaczymy w jakich warunkach żyją lokalsi poza wybrzeżem i strefami turystycznymi. 

Nasze działąnia wspomogą tym razem polską misję w Maggotty, która prowadzi tam kościół, klinikę, szkołę, farme i nawet fabryke kielbasy;) I ważne jest to, że ta misja angażuje całe rodziny i dorosłych, aby programy mogły odnieść sukces! Zatem sprawdzimy jakie mamy najlepsze kompetencje jako grupa i dopiero po poznaniu wszystkich uczestników zdecydujemy, gdzie nasze umiejętności będą najlepiej wykorzystane, przy czym możliwy jest podział na grupy do zadań specjalnych;)

Obejrzyj filmik o społecznośi w Maggotty i działaniach polskiej misji tutaj >>>


Dzień 8 i 9 - pomoc społeczności lokalnej w Maggotty

Jamajka; fabryka rumu Appleton

Dzień 10 - wyjeżdżamy z Magotty i wyruszamy do wodospadów YS, a potem do fabryki rumu Appleton

Przemierzamy południową część wyspy – bogata roślinność i lasy tropikalne ukażą prawdziwe piękno Jamajki. Przejeżdżamy przez miasteczka, które tętnią własnym życiem i nie przejmują tym, co dzieje się w pozostałych częściach wyspy.

Pierwszym przystankiem są wodospady YS Falls – wspaniały park krajobrazowy gdzie woda spływa majestatycznie po kaskadach. Na drzewach zawieszone są liany – można poczuć się jak Tarzan skacząc do wody.

Kolejno nadchodzi czas na tradycyjny jamajski lunch.

Kontynuując naszą wycieczkę udajemy się do fabryki rumu. To utaj produkuje się oraz dojrzewa jeden z najlepszych rumów na świecie – Appleton. Nasz przewodnik opowie jak produkowało się rum za czasów Krzysztofa Kolumba oraz jak produkuje się ten rum teraz. Ostatnim etapem na drodze jest degustacja – kilka gatunków rumu do wypróbowania;)

Wieczorem docieramy na wybrzeże do Negril.


Dzień 10 - Negril

Relaks i odpoczynek na karaibskim wybrzeżu - basen, plaża...


Jamajka, bar Ricks Cafe

Dzień 11 - Rejs katamaranem w Negril, plaża Margaritaville oraz zachód słońca w barze Rick’s Cafe

Po śniadaniu relaks na plaży, basenie.

Około poludnia przejazd na plażę Margaritaville (też w Negril), będzie można zrelaskować się na kolorowych leżakach.

Na plaży po relaksie wszyscy wchodzą na katamaran (wejście następuje z wody  - zalecamy ubiór plażowy, klapki oraz strój kąpielowy). Na katamaranie panuje jamajska atmosfera (muzyka) i dostępny jest open bar – piwo, rum, napoje gazowane. Podczas rejsu nastąpi przerwa na snurkowanie w Karaibskim Morzu – sprzęt do nurkowania (maski, płetwy oraz kamizelki ratunkowe) dostępny bezpłatnie na pokładzie.

Katamaranem dopływamy do baru Ricks Cafe –jednego z najbardziej charakterystycznych barów na świecie, gdzie będziemy podziwiali przepiękny zachód słońca, można tam również skakać z klifów o różnej wysokości wprost do turkusowej karaibskiej wody.

Po zachodzie słońca wracamy do hotelu autobusem.

 

Dzień 12 - Negril

Relaks, odpoczynek na plaży, basenie, w morzu...;) 

 

Dzień 13 - wylot z Montego Bay do Polski

 

Dzień 14 - powrót do Polski

 Planowany termin  wyprawy: 27 kwietnia - 10 maja 2019 (+/- 1/2 dni w zależności od wybranego lotu)

        ZAREZERWUJ MIEJSCE NA JAMAJKĘ!

Jamajka

Cena dla 1 osoby:

2150 USD + bilet na Jamajkę (obecna cena to w zależności od linii ok. 2700 -3500 PLN)


W cenie:

Opieka pilota z j. polskim i angielskim – przedstawiciela Travel with Mission /No Limits

Zakwaterowanie w hotelach w Montego Bay i Negril, oraz w tzw. guest house lub u rodzin podczas wolontariatu w Maggotty

UWAGA: noclegi w Negril - w hotelu w formacie ALL INCLUSIVE 

3 posiłki dziennie w hotelowych lub lokalnych restauracjach

Woda, kawa/herbata do posiłków

Open bar na katamaranie

Open bar podczas pobytu w hotelu All Inclusive

Degustacja rumu w fabryce Appleton

Lokalny przewodnik z językiem polskim podczas wycieczek do:

  • wioski Boba Marley
  • wodospadów Dunn's River
  • wodospadów YS
  • fabryki rumu Appleton
  • Kingston
  • plantacji kawy

Lokalny przewodnik z jęz. angielskim podczas wycieczek:

  • do wioski Rastafarian
  • katamaranem i do baru Rick's Cafe

Atrakcje i wejścia wg programu

Wewnętrzne przejazdy prywatnym busem

Ubezpieczenie

Transfery z i na lotnisko na Jamajce

 

W cenę nie są wliczone:

Lot (obecnie ok. 2700 - 3500 PLNw zależności od wybranego połączenia)

Noclegi i wyżywienie podczas lotów do i z Jamajki (jeśli będą konieczne)

Dodatkowy lunch podczas wyprawy katamaranem/w barze Rick's Cafe

Dodatkowe napoje alkoholowe (poza wymienionymi powyżej)

Napiwki

Osobiste wydatki

 

Wyjazd jest realizowany we współpracy z zaprzyjaźnioną i bardzo doświadczoną organizatorką turystyki – Aliną Majewską, właścicielką firmy „No Limits”, www.no-limits.plwpisaną do Rejestru (działalności regulowanej) Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego pod numerem 993; REGON 140433182, NIP 527-146-97-92.

 

        ZAREZERWUJ MIEJSCE NA JAMAJKĘ!


Kontakt:

Lidia Kilińska-Dłabich:  lidia.dlabich@travelwithmission.com, tel. +48 504 100 825

Alina Majewska:  alina.majewska@no-limits.pl, tel. +48 602 792 995