Blog

kompozycja-swiateczna.jpeg

Jak co roku powtarza się dylemat: co kupić na prezent dla podróżnika czy podróżniczki, skoro ostatnio kupiliśmy już wszystko z naszej listy i pomysły się skończyły…Na szczęście mamy internet, źródło ciągłych inspiracji;)

Pomysły podzieliłam na 4 części, przy okazji sami się przekonacie, jak dobrze znacie osobę, którą chcecie obdarować prezentem. Dodawałam kolejne punkty i w sumie to wyszło…13 pomysłów, mam nadzieję, że nie jesteście przesądni?;)

Wybrane produkty są dostępne już od 24 zł, a najdroższe mogą kosztować ok. 400 zł, sprawdźcie zresztą sami! Czytaj dalej>>>

TAGS:  #prezenty,
vietnam_vegetables-for-sale-on-the-market-in-hoi-an-vietnam_fotolia_64087024_subscription_monthly_m.jpg
Kto się z nami zgodzi, że poznawanie lokalnych przysmaków to jeden ze sposobów na lepsze poznawanie danego kraju? My za każdym razem przy okazji podróży połączonych z wolontariatem, a więc przy spotkaniach że społecznościami lokalnymi próbujemy takich kuchni... Ale czasem na wymarzoną podróż trzeba trochę dłużej poczekać i tu niestety muszę przyznać, ze w tym roku nasza planowana wyprawa do Wietnamu się nie odbędzie (choć wierzymy, że następnym razem zadziała hasło "do trzech razy sztuka" - kto był zainteresowany wyjazdem, ten będzie wiedział o czym piszę;)...Ale to wcale nie musi oznaczać rezygnacji ze smakowania potraw azjatyckich...;)
nepal_sarangkot_szkola_zadowolone-dzieci.jpg

Tekst: Edyta Stolarska

Był styczeń. Za oknem zima i śnieg. Sobotni poranek jak zwykle spędzałam w ciepłym szlafroku, z kubkiem gorącej kawy, robiąc przegląd newsów internetowych. Na Messengerze przyszła wiadomość od Kasi. „Zobacz to (i tu wklejony link na stronę Travel with mission). Jedziemy?”. Zobaczyłam. Nepal w listopadzie. Turystyka połączona z wolontariatem. W ułamku sekundy poczułam, że chcę tam być. Że to będzie wyjątkowe doświadczenie i niezapomniana przygoda. I choć do momentu potwierdzenia wyjazdu pojawiały się w mojej głowie różne wątpliwości, to i tak czułam, że tej spontanicznej decyzji nie pożałuję.

Czytaj dalej tutaj>>>

TAGS:  #Nepal, #wolontariat,
nepal_oko-buddy_bodnath_800x600px.jpg

Kilka dni temu wróciliśmy z wyprawy do Nepalu połączonej z pracą na rzecz społeczności lokalnych (dokładna relacja już niebawem, więc śledź naszego bloga). I mimo iż spędziliśmy tam tylko (a może aż??) 2 tygodnie, to udało nam się zobaczyć życie Nepalczyków od środka, bo przez kilka dni mieszkaliśmy u jednej z nepalskich rodzin w Pokharze. I właśnie o takie poznawanie innych kultur i tradycji chodzi nam najbardziej, zwłaszcza jeśli przy okazji możemy się integrować;)

Podczas zwiedzania najważniejszych świątyń w Katmandu nie sposób było nie otrzeć się o hinduizm lub filozofię buddyjską. Odwiedzaliśmy przecież miejsca kultu, takie jak: Swayambhunath – zwaną również świątynią małp, ważną zarówno dla buddystów jak i hinduistów; Świątynię Paśupatinath – miejsce szczególnie czczone przez hinduistów w pobliżu którego znajduje się miejsce kremacji zwłok, Bodnath – centrum życia buddyjskiego, czy też Durbar Square i żywą boginką Kumari. 

Chcesz poznać główne różnice między hinduizmem a buddyzmem? Jeśli tak, to czytaj dalej >>>

armenia__klasztor_pixabay.jpg
22 Marzec 2018

ARMENIA NIEODKRYTA

2

Planując zagraniczną wyprawę z reguły myślimy o aromatycznej Sycylii, o Lazurowym Wybrzeżu lub słonecznej Costa del Sol - sprawdzone, znane oraz popularne destynacje. A co powiesz na to, że zabierzemy Cię dziś w podróż do kraju, który ma równie wiele do zaoferowania, co wyżej wymienione lokacje? Do miejsca, w którym odpoczniesz, „naładujesz baterie”, zainspirujesz się, a przede wszystkim poznasz kulturę, historię, kuchnię oraz wielu ciekawych ludzi. Armenia – bo o niej mowa, to kraj, który w Polsce często kojarzy się ze Związkiem Socjalistycznych Republik Radzieckich. Podobnie jak Rosjanie, Ormianie mają swój własny alfabet, jednak różni się on całkowicie od rosyjskiej cyrylicy. Poświęć kilka minut, a przekonasz się, jak mało wiesz o Armenii. Kto wie, czy przypadkiem po lekturze tego wpisu Twoją wakacyjną wyprawą będzie właśnie ten kierunek?

Czytaj dalej >>

TAGS:  #Armenia,